Тротуарная плитка и заборШирокий выбор товаров и услуг

Як встановити паркан?

У сучасному світі, де темп життя швидкий і дуже активний, жителі багатьох міст хочуть усамітнення та спокою. Вони хочуть мати свій затишний куточок, щоб запобігти ритму міста і спокійно відпочити. У такому випадку паркан для приватних будинків – ідеальний варіант.

Бетонний паркан відрізняється своєю надійністю та довговічністю. До того ж він дуже красивий і простий. Такий паркан дешевий – чудовий варіант для тих, хто хоче заощадити. Завдяки тому, що бетонний паркан має досить високі характеристики, інформація на тему того, як встановити бетонний паркан, цікавить багатьох домашніх майстрів.

Про те, як встановити гарний і недорогий паркан із бетону, поговоримо у цій статті.

Про залізобетон

Залізобетон – це міцний будівельний матеріал, який застосовувався при будівництві будівель. На даний момент залізобетонні огорожі дуже популярні. Вони використовуються не тільки для огородження приватних володінь, а й для територій, що охороняються, наприклад, стоянок або будівництв. Якщо говорити лише про приватні володіння, йдеться про декоративні огорожі. А у випадку з об'єктами, що охороняються, встановлюються масивні плити, які ні встановити, ні демонтувати не можна без спеціального обладнання.

Структура залізобетонної плити дуже проста. Вона складається із металевого каркасу, залитого в міцний бетон. Каркас утримує бетонну основу від руйнування, надаючи конструкції надійність і стійкість до умов навколишнього середовища.

Особливості монтажу

Установка паркану з бетонних плит є процесом нескладним, який напевно можна подужати своїми руками. Але є один нюанс: для монтажу самих секцій необхідно буде залучити кілька помічників, оскільки вага стандартної секції набірного паркану досягає 70 кг.

Коли йдеться про самостійні плити, то тут вага одного такого елемента може досягати двох тонн, і для встановлення паркану Вам може знадобитися підйомний кран. Але такі варіанти розглядаються вкрай рідко для огорожі приватних володінь, оскільки мають дуже привабливий зовнішній вигляд.

Ми розглянемо монтаж декоративної огорожі, кожна секція якої складається з 3-5 горизонтальних плит, які укладаються один на одного, фіксуючись у спеціальних пазах стовпів.

Декоративні залізобетонні огорожі складаються із стандартних панелей, розміри яких становлять 50 на 200 см.

Важливо відзначити, що особливості монтажу секцій різних виробників однакові, конструктивні відмінності складаються лише в установці стовпів, які бувають двома видами: цілісні та збірні.

Установка збірних конструкцій є більш трудомісткою, тому спочатку розглянемо варіант із цілісними опорами.

Для встановлення цієї конструкції існує проста інструкція.

Першим етапом у встановленні конструкції є підготовчий етап, тобто розмітка території. Це дозволить вам визначити потрібну кількість матеріалів.

  1. Починайте встановлення бетонного паркану з кутового стовпа. Необхідно вирити яму у призначеному місці. Важливо, щоб стовп йшов у землю щонайменше на третину. Опори двометрової огорожі повинні йти у землю на метр. Для стандартної огорожі вистачає 70 см глибини.
  2. Необхідно виставити опору за рівнем та зафіксувати її за допомогою дерев'яних розпірок.
  3. Далі слід забетонувати стовп.
  4. З іншим стовпом виконайте всі вищеописані операції.
  5. Наступним етапом є монтаж секції. В даному випадку слід задуматися про помічника. Монтаж елемента досить простий – необхідно встановити його в пази встановлених опор.
  6. Коли ви дійдете до кута, Вам слід впритул змонтувати дві опори перпендикулярно один одному.
  7. Завершіть конструкцію огорожі, повторюючи описані вище етапи.

Збірні опори

Варто зауважити, що інструкція зі встановлення огорож на збірних опорах відрізняється від попередньої та містить наступні етапи:

  1. Установка паркану з бетону в даному випадку передбачає спорудження основи для стовпа. Для цього необхідно вирити яму 50 см у глибину, яка повинна бути на 50 мм ширша за блок стовпа з кожного боку.
  2. Встановіть у ямі арматуру ф 10-12, завдовжки заввишки паркану + його підземну часть.
  3. Виставте арматуру за рівнем та забетонуйте яму.
  4. На основу встановіть першу секцію стовпа, забетонувавши вільний простір.
  5. Монтуйте наступний елемент, таким чином вибудовуючи опору.
  6. Зберіть так само другу опору.
  7. Далі проводиться установка секцій, яка відрізняється від вищеописаного способу.

На верх

Написати нам
* поля обов'язкові для заповнення
Відправити